Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2014-09-08

LIETUVOS REGIONAI: 10 METŲ EUROPOS SĄJUNGOJE!

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

Lietuvos regionų ateitis bus sprendžiama Marijampolėje!

Šį ketvirtadienį, rugsėjo 11 dieną, Marijampolėje bus diskutuojama apie Lietuvos regionų ateitį. Čia vyks tarptautinė konferencija „Lietuvos regionai: 10 metų Europos Sąjungoje!“, kuri yra renginių ciklo „Mes ES 10!”, skirto Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečiui ir Europos regionų savaitės „Open days“ oficialus renginys. Konferencijos metu skambės pranešimai apie tai, kas per ES narystės laikotarpį buvo pasiekta, kokie iššūkiai kyla ir kokios perspektyvos dar laukia Lietuvos regionų ir regioninės politikos. Renginyje dalyvaus vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, miestų ir rajonų savivaldos, verslo, bendruomenių ir ministerijų atstovai, svečiai iš kitų valstybių.

Vertinga užsienio patirtis Lietuvos regionams.

Į konferenciją „Mercure Marijampolė“ viešbučio konferencijų centre atvyksta ir užsienio ekspertai. Viešojo ir privataus sektorių sėkmingus bendradarbiavimo Ispanijos regionuose atvejus, klaidas ir net korupcijos atvejus aptars ir Ispanijos regionų vystymo patirtį pristatys svečias iš Madrido Vyriausybinio Konstitucinės teisės ir politikos mokslų instituto Israel Pastor Sainz-Pardo. Apie praktiką, kaip buvo įtraukti regionai planuojant Lenkijos regioninės plėtros 2010-2020 metų strategiją, kalbės Maciej Kolczyński regioninės politikos ekspertas iš Varšuvos. Lenkijos Suvalkų miesto savivaldybės plėtros skyriaus vadovas Marcin Bonislawski pristatys Suvalkų miesto plėtros strategines kryptis, kalbės apie darbo vietų kūrimą, tinkamos aplinkos jauniems žmonėms sukūrimą mieste, pateiks konkrečių pavyzdžių iš jau įgyvendintų iniciatyvų bei pasidalins ateities planais.

Lietuvos regionai neišnaudoja visų ES teikiamo finansavimo galimybių.

Renginio metu bus pristatomos ES finansavimo galimybės regionams. Apie ES paramą miestų bendradarbiavimui, skirtingų miestų gyventojų iniciatyvas kalbės programos “Europa piliečiams” koordinatorė Asta Visminaitė. Projekto „Kurk Lietuvai” vadovė Rūta Mačiulytė suteiks informaciją apie Investuok Lietuvoje vykdomo jaunų profesionalų įtraukimo į valstybės institucijas projekto „Kurk Lietuvai“ rezultatus bei naujovę – tai jog savivaldybės nuo šiol gali dalyvauti šiame projekte.

Marijampolės laisvoji ekonominė zona pradeda savo veiklą.

Renginyje, kaip sėkmingas bus pristatyta Marijampolės laisva ekonominė zona, josie veiksmingą viešojo-privataus sektorių partnerystę laisvojoje ekonominėje zonoje Marijampolėje pasirengęs kalbėti Simonas Petrulis, „Baltic FEZ“ generalinis direktorius.

Konferencija kvies kartu kurti Lietuvos ir Europos ateitį.

Konferencijoje numatoma diskusija investavimo regionuose tema ir žvilgsnis į regioninę politiką po dešimties ar daugiau metų. „Lietuva 2030 m. – ar turime viziją?”, - klaus savęs ir kitų prof. Raimundas Lopata, Baltijos agroverslo instituto prezidentas. Prof. dr. Marija Burinskienė ir doktorantė Dovilė Lazauskaitė (Vilniaus Gedimino technikos universiteto teritorijų planavimo mokslo institutas) pateiks tarptautinės ESPON‘ 2013 programos patirties pamokų plėtojant Lietuvos regionus.
Konferenciją organizuoja VšĮ „Consensus Europae“, kartu su LR Užsienio reikalų ministerija ir Marijampolės verslo informacijos centru. Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija el. paštu: s.zunda@consensus.lt

 Lietuvos_regionai_10_metu_Europos_Sajungoje.jpg
 KVIETIMAS_LT REGIONAI_PROGRAMA_0905.doc


Grįžti į peržiūrą